Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu główne

O projekcie

Projekt „Młodzi-aktywni na drodze do zatrudnienia” będzie realizowany od 1 kwietnia 2014 r. do 30 czerwca 2015 r. przez Fundację „Kocham Maków” i firmę Euro Grant w ramach POKL/7.2.1/2013. Projekt ma być odpowiedzią na wysoki poziom bezrobocia oraz ubóstwa wśród osób w wieku 15–30 lat. Jest skierowany do 40 osób: 24 kobiety i 16 mężczyzn  w wieku 15-30 lat, którzy zamieszkują na terenie gmin:
•    Sypniewo
•    Szelków.
Problemy młodych ludzi ze znalezieniem pracy wynikają m.in. z niedopasowania ich umiejętności do potrzeb pracodawców, braku pożądanych na rynku pracy kwalifikacji czelesto tzw. kompetencji miękkich. Często zdarza się, że pracodawcy – mimo utrzymującego się wysokiego poziomu bezrobocia – skarżą się na problemy ze znalezieniem odpowiednich, także pod względem mentalnym, kandydatów do pracy w swoich przedsiębiorstwach. Ryzyko wykluczenia społecznego grupy osób w wieku 15-30 lat rośnie z uwagi na ograniczony zakres oferowanego wsparcia ze strony lokalnych instytucji pomocy i integracji społecznej, co szczególnie utrudnia przezwyciężanie problemu braku pracy, czy ubóstwa.

Celem projektu jest poprawa sytuacji bezrobotnych lub ubogich młodych osób na lokalnym rynku pracy. Pierwszeństwo udziału będą miały osoby z niskim wykształceniem, brakiem kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, pozostające bez pracy powyżej 12 miesięcy.Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału projekcie będą miały szansę na podniesienie swoich kompetencji – zarówno zawodowych, jak i społecznych. Projektodawca przygotował w ramach projektu kilkuetapowe wsparcie, które dodatkowo zostanie zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb tej grupy docelowej. Uczestnicy projektu mogą spodziewać się pomocy ze strony wykwalifikowanej kadry szkoleniowej:
•    doradców zawodowych,
•    pośredników pracy,
•    psychologów i coachów

W ramach zaproponowanych przez Fundację „Kocham Maków’ i firmę Euro Grat działań uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w:
•    indywidualnym poradnictwie psychologiczno-społecznym,
•    szkoleniach pozwalających nabyć kwalifikacje potrzebne do funkcjonowania na rynku pracy ,
•    jednym z pięciu kursów umożliwiających nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych (pracownik ochrony fizycznej I lub II stopnia, sprzedawca-demonstrator wyrobów z obsługą kas fiskalnych, magazynier-logistyk z uprawnieniami na wózki widłowe, asystent biurowo-rachunkowy z kursem tworzenia i pozycjonowania stron www, fryzjer)
•    6 miesięcznym stażu.

Wszystkim uczestnikom będą zwracane koszta dojazdu na miejsce szkoleń. Co istotne, tak podczas kursu, jak i odbywania stażu, każdy uczestnik projektu będzie mógł liczyć na dwa rodzaje wsparcia finansowego:
•    za uczestnictwo w wybranym 3 miesięcznym kursie od ok. 250 do ok 550 zł za miesiąc (zależnie od wybranego kursu);
•     za uczestnictwo w 6 miesięcznym  stażu zawodowym - 1 680,00 zł brutto miesięcznie.

Dodatkowo w czasie szkoleń grupowych uczestnicy projektu otrzymają ciepły posiłek. Wszystkim uczestnikom będą także zwracane koszta dojazdu na miejsce szkoleń.